Kordian

Piotrek
3 miesiące ago
zespol_kordian
1.
Kordian - Dziewczyna z gór
0:28
2.
Kordian - Wina dzban
0:30
3.
Kordian - Baciareczka
0:39
4.
Kordian - Daj Daj Kochana
0:38

Kordian:

Na polskim rynku od 2013 roku. Ich styl został przez krytyków muzycznych okrzyknięty nowym odkryciem na rynku czyli połączeniem najlepszej muzyki folk, rodem z nowosądecczyzny z bardzo melodyjnym i rytmicznym disco polo. Dzięki takiemu zestawieniu Polacy na nowo pokochali góralskie klimaty.

Piosenki wykonywane na koncertach są w większości autorskimi dziełami muzyków tworzących zespołowi, jednak Kordian nie zapomina o góralskich korzeniach i w jego repertuarze można usłyszeć takie hity jak: „Hej Bystra woda” czy „Karczmareczka (Wina nalej)”.

Twarzą zespołu jest niezwykle przystojny, o typowej góralskiej urodzie Wacław Cieślik, rdzenny mieszkaniec Żeleźnikowej Wielkiej k. Nowego Sącza. Ponadto w składzie jest doskonały polski klawiszowiec Tomasz Butryn oraz dwie tancerki.

Największym hitem zespołu jest nagranie „Dziewczyna z gór”, które w serwisie YT zobaczyło prawie 40 mln osób.

W 2015 roku zespół Kordian wystąpił na 2 Ogólnopolskim Polo tv Hit Festival w Szczecinku, gdzie nagraniem „Dziewczyna z gór” podbił serca telewidzów i zajął 3 miejsce, pokonując 17 innych zespołów.

Każdy koncert zespołu Kordian to pokazanie, że muzyka góralska jest doskonała do słuchania nie tylko w górach podczas zimowych wypadów, ale o każdej porze roku bez względu na miejsce.

Zespoły Disco Polo / Dance

After Party - Ona lubi pomarańcze
Album -